Elektryczne ogrzewanie podłogowe – na czym to polega?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe polega na wykorzystaniu energii energetycznej do ogrzania pomieszczenia. Ten coraz bardziej popularny system grzewczy, wykorzystuje zjawisko konwekcji i akumulacji w celu ogrzania przestrzeni za pomocą podłogi.

Konwekcja w wypadku ogrzewania podłogowego akumulacyjnego to najprościej mówiąc unoszenie się ciepłych warstw powietrza do góry. Dzięki temu za pomocą podgrzewania podłogi otrzymujemy równomierne rozłożenie się ciepła w całym pomieszczeniu, domu czy mieszkaniu. Oddawanie ciepła odbywa się dzięki zjawisku akumulacji ciepła przez wylewkę betonową.

Dzięki właściwościom betonu, podgrzewając go wyłożonymi pod nim kablami bądź matą grzewczą, uzyskujemy dużą nagrzaną powierzchnię, która systematycznie oddaje skumulowane ciepło. Rozgrzany przez kable beton o dużej bezwładności cieplnej, oddaje ciepło do pomieszczenia równomiernie przez długie godziny, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy, przy wykorzystaniu taryfy nocnej.
Inteligentny system obsługi pozwala na takie zaprogramowanie ogrzewania, że będzie ono pobierało energię elektryczną w czasie, kiedy jest ona najtańsza, czyli podczas taryfy G12. Nagrzana w tym czasie podłoga, zapewnia Ci komfort cieplny przez całą dobę, a wykorzystanie tańszej taryfy poboru energii elektrycznej pozwala Ci zmniejszyć wydatki na ogrzewanie.

Kiedy warto wybrać maty grzewcze?

Ogrzewanie podłogowe elektryczne może być wykorzystane jako ogrzewanie pomocnicze bądź główne źródło ciepła w domu czy mieszkaniu. Ma tę zasadniczą zaletę, że pozwala osiągnąć komfort cieplny mieszkańców domu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i temperatury w mieszkaniu, ponieważ odczuwanie temperatury człowieka, w dużej mierze zależy od temperatury stóp. Kontakt z ciepłą podłogą zapewnia poczucie przyjemnego ciepła i równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy w pomieszczeniu zastosujemy ogrzewanie za pomocą grzejników.

uśmiechnięty mężczyzna i kobieta leżą na podłodze

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, ceniących sobie nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, cechujące się jednocześnie niezawodnością, sprawdzoną przez lata. Przy montażu naszych instalacji, wykorzystujemy produkty renomowanej firmy DEVI. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na naszej stronie w zakładce Produkty DEVI bądź na stronie producenta: www.devi.danfoss.com/poland/

Ogrzewanie podłogowe to forma dbania o środowisko naturalne, dlatego z pewnością będzie dobrym wyborem dla osób, którym nie jest obojętny los naszej planety. Jest doskonałym wyborem dla alergików i osób, które cenią sobie swobodę w urządzaniu wnętrza. Brak grzejników pozbawia nas ograniczeń w doborze i rozmieszczeniu mebli oraz elementów dekoracyjnych.

Ogrzewanie podłogowe to wygoda i bezpieczeństwo. Zakładając Twoje ogrzewanie podłogowe, wykorzystujemy tylko najwyższej jakości sprzęt, posiadający 20 lat gwarancji producenta, zapewniając Ci 3 lata gwarancji na wykonaną usługę. Temperaturę regulujesz jak Ci wygodnie, za pomocą termostatu bądź za pośrednictwem WiFi, sterując telefonem, tabletem czy laptopem.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to szybki i czysty montaż – średniej wielkości domek o powierzchni około 130m2 to tylko 4 dni pracy.

Zapewniamy atrakcyjną cenę i szybkie terminy realizacji. Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatny kosztorys wykonania Twojej instalacji!