Systemy ogrzewania chodników stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Ich zasadniczą zaletą jest wygoda użytkowania i bezpieczeństwo poruszających się po nim osób. Masz dość ciągłego odśnieżania i zrywania lodu? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Jak pozbyć się śniegu i lodu?

Sposobów na pozbycie się nagromadzonego śniegu czy lodu z chodników, podjazdów czy schodów jest kilka. Można to zrobić mechanicznie, poświęcając codziennie sporą ilość czasu na odśnieżanie. Przy dużych opadach śniegu, aby było to skuteczne, trzeba powtarzać tę czynność nawet kilka razy dziennie.

Można też sięgnąć po środki chemiczne, czy też popularną sól. Trzeba jednak pamiętać o jej właściwościach erozyjnych i o tym, że nie nadaje się do każdego typu powierzchni a przy częstym używaniu, może zniszczyć nawet te z pozoru najbardziej odporne, jak asfalt czy kostka brukowa. Dodatkowo, używanie soli niszczy również nasze obuwie.

Dlatego właśnie polecamy ogrzewanie chodników – szybko, bez wysiłku, skutecznie i bezpiecznie! Dzięki systemowi ogrzewania, Twój chodnik nigdy już nie będzie oblodzony i nie będzie stanowił zagrożenia dla Ciebie i Twoich bliskich.

mężczyzna odśnieża chodnik

Ogrzewanie chodników – kiedy warto się na nie zdecydować?

Ogrzewanie chodników doskonale sprawdzi się na prywatnych posesjach, pozwalając ich właścicielom zaoszczędzić czas po powrocie z pracy, który musieliby poświęcić na odśnieżanie. Zgodnie z przepisami, chodnik powinien być odśnieżony, aby nie stanowić zagrożenie dla przechodzących osób. Jest to duże udogodnienie dla osób starszych i rodzin z dziećmi, w których zawsze brakuje czasu na dodatkowe czynności, ale i dla zapracowanych singli.

Dzięki umieszczeniu pod chodnikiem kabli lub mat grzewczych, Twój chodnik będzie zawsze odśnieżony, a Ty zaoszczędzisz czas, który będziesz mógł spędzić na swoich przyjemnościach!

Ogrzewanie chodników to też idealna propozycja dla właścicieli firm. Dzięki zautomatyzowanemu odśnieżaniu, nie musisz robić tego samodzielnie, bądź zatrudniać pracownika w tym celu. Nie musisz martwić się, że któryś z Twoich pracowników lub klientów ulegnie wypadkowi, a Ty zostaniesz narażony na straty wizerunkowe lub finansowe.

Ogrzewanie chodników i płyt betonowych, pozwoli Ci również zachować bezpieczeństwo na parkingu czy podjeździe, zwłaszcza jeżeli jest on stromy. Dzięki niemu dobro interesów Twojej firmy zawsze będzie bezpieczne.

Chcesz poznać szczegóły dotyczące ogrzewania chodników? Zapraszamy do naszego biura, kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zapewniamy profesjonalną usługę i konkurencyjne ceny!