Montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją opiera się na ruchu powietrza, które wytwarzane jest za pomocą rekuperatora. Kontroluje i usuwa on zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia, wymieniając je na świeże, odzyskując energię cieplną. Wymiana powietrza trwa przez cały roku we wszystkich pomieszczeniach w domu.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją- na czym to polega?

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją polega na zasysaniu świeżego i zimnego powietrza z zewnątrz, wyciągając jednocześnie wilgotne i ciepłe powietrze z pomieszczeń. Oba strumienie powietrza spotykają się w rekuperatorze. Z ciepłego powietrza zostaje odzyskiwane ciepło i przekazywane jest nowemu, świeżemu powietrzu.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją pozwala nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania, ale także zapewnić dostęp świeżego powietrza do każdego pomieszczenia przez całą dobę. Ważne jest, aby odpowiednio zadbać o filtrację i zatroszczyć się o zdrowie domowników. Świeże powietrze ma znaczący wpływ na stan zdrowia oraz samopoczucie człowieka, dlatego tak ważna jest odpowiednia wymiana powietrza w pomieszczeniach.

Podczas budowy energooszczędnego, szczelnego i ciepłego domu należy zwrócić szczególną uwagę na sposoby wentylacji. Najlepszym okazuje się wentylacja mechaniczna z rekuperacją czyli odzyskiwaniem ciepła. Żaden inny sposób poza rekuperacją nie gwarantuje stałej i odpowiedniej wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła.

W trakcie zimy pozwala to znacznie ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu.

Zalety wentylacji mechanicznej z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją ma wiele zalet, które poprawią jakość życia. Pierwszą z nich jest duża oszczędność kosztów ogrzewania. W zależności od wykorzystanych urządzeń oraz energooszczędności budynku można zmniejszyć koszty ogrzewania od 30 do nawet 40%. Kolejną zaletą jest zdrowie i komfort domowników. Dzięki mechanicznej wentylacji z rekuperacją nie trzeba instalować w domu dodatkowych oczyszczaczy powietrza. Dom będzie wolny od roztoczy, smogu, kurzu, alergenów, wirusów, bakterii i innych szkodliwych substancji. Ta zaleta nie jest odczuwalna finansowo, ale znacząco wpływa na jakość życia. Dzięki oddychaniu świeżym powietrzem poczujesz się lepiej, będziesz mógł pracować wydajniej i przedłużysz swoje życie.

Jaki jest koszt wentylacji mechanicznej

Jeśli zastanawiasz się nad montażem wentylacji mechanicznej z rekuperacją, sprawdź co wpływa na koszty związane z jej montażem. Na koszt montażu rekuperacji składa się:

  • koszt projektu;
  • koszty montażu i urządzeń;
  • koszty eksploatacyjne (serwis, wymiana filtrów).

Projekt rekuperacji wykonujemy w gratisie, co znacząco obniża koszty związane z montażem wentylacji mechanicznej. Dokładnie obliczamy jakie i ile materiałów jest potrzebnych do jej wykonania.

Poznaj szczegóły dotyczące montażu wentylacji z rekuperacją. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Gwarantujemy profesjonalne wykonanie usługi oraz konkurencyjne ceny!

Chcesz poznać szczegóły oferty montażu wentylacji z rekuperacją? Zapraszamy do naszego biura, kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zapewniamy profesjonalną usługę i konkurencyjne ceny!