Ile kosztuje montaż ogrzewania podłogowego?

Koszt montażu jest zależny od powierzchni użytkowej domu i liczby pomieszczeń, w których planujemy je zamontować. Wszystkie osoby zainteresowane jego założeniem zapraszamy do kontaktu. Sporządzimy bezpłatny kosztorys, który pomoże Ci oszacować wkład finansowy i dobierzemy najlepsze możliwe rozwiązania.

Koszty montażu i eksploatacji elektrycznego ogrzewania podłogowego przedstawiliśmy na własnym przykładzie w zakładce elektryczne ogrzewanie podłogowe. Przybliżony koszt całej inwestycji wraz z montażem dla domu o powierzchni użytkowej 150m2 to 28 tys. złotych.

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe się opłaca?

Korzystanie z elektrycznego ogrzewania podłogowego pozwala obniżyć koszty ogrzewania. Korzystając z taryfy nocnej, nasze wydatki oscylują w granicach 1100-1500 zł za cały sezon grzewczy. Jest to duża różnica w porównaniu z popularnym ogrzewaniem gazowym. Więcej na ten temat zobaczysz w zakładce elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Warto zaznaczyć, że wybierając elektryczne ogrzewanie podłogowe, nie musisz inwestować w serwis, ponieważ jest objęte długą gwarancją. Nie wymaga komina więc i jego czyszczenia czy też sprawdzenia szczelności pieca. Omijasz coroczne przeglądy instalacji, jak na przykład w przypadku ogrzewania gazowego i wizyty kominiarza.

Wykonane przez nas instalacje są objęte gwarancją, więc nie musisz martwić się naprawami. Wysoka sterowność zapewnia optymalną temperaturę i niskie koszty ogrzewania. Za pomocą WiFi bądź termostatu możesz z łatwością regulować temperaturę w mieszkaniu. Poza ustawieniem temperatury, system jest bezobsługowy i nie wymaga wkładu finansowego przez wiele lat.

Czy ogrzewanie elektryczne pobiera dużo prądu?

Systemy ogrzewania elektrycznego to produkty wysokiej jakości, stworzone z myślą o ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniach. Dlatego pobierają tylko tyle energii elektrycznej, ile to konieczne do ogrzania pomieszczenia.

Dodatkowo, wybierając ogrzewanie akumulacyjne, możesz korzystać z taryfy nocnej, dzięki czemu wykorzystujesz tańszą energię elektryczną i zmniejszysz rachunki za prąd. Dzięki temu nagrzana w nocy podłoga, przez wiele godzin oddaje ciepło, zapewniając Ci komfort i oszczędzając przy tym Twój portfel. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!

Ile wynoszą rachunki za prąd przy zamontowaniu podłogowego ogrzewania elektrycznego?

Wysokość rachunków za ogrzewanie uzależniona jest od zużycia prądu, czyli naturalnie im wyższą temperaturę ustawisz, tym większy rachunek. Ogrzewanie podłogowe ma jednak tę przewagę, że pozwala uzyskać komfort cieplny przy niższej temperaturze. Odczuwanie ciepła człowieka jest w dużej mierze zależne od temperatury podłogi, dlatego mając ogrzewanie podłogowe, możesz mieć niższą temperaturę pomieszczenia i nadal czuć przyjemne ciepło.

Zużycie prądu, a co za tym, idzie wysokość rachunków za prąd zależne są również od standardu wykończenia domu, tj. okien i izolacji. Na własnym przykładzie tutaj pokazaliśmy, jaki standard wykończenia i zużycie prądu przekłada się na wysokość rachunków za prąd.

W celu obniżenia kosztów, polecamy wybór ogrzewania akumulacyjnego. Dzięki wykorzystaniu najtańszej taryfy, jesteś w stanie zminimalizować rachunki za prąd i zachować komfort cieplny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce ogrzewanie elektryczne.

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy!

Ogrzewanie elektryczne – czy jest alternatywą dla gazu?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może stanowić dodatkowe ogrzewanie, które uruchamiamy w sezonie przejściowym, jak jesienią czy wiosną oraz samodzielny system, który pozwoli nam ogrzać cały dom czy mieszkanie. Dzięki wykorzystaniu taryfy nocnej w ogrzewaniu akumulacyjnym, jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i zachowanie komfortu cieplnego, ale nie chcą wydawać dużych kwot na ogrzewanie.

Na własnym przykładzie pokazujemy, że koszty ogrzania średniej wielkości domu, dla rodziny 2+2 mogą zamknąć się w kwocie 1500 złotych za cały sezon grzewczy. Więcej na ten temat, możesz przeczytać tutaj.

Ogrzewanie elektryczne jest bezobsługowym, całkowicie bezpiecznym systemem, działającym bezawaryjnie przez lata. Decydując się na nie, oszczędzasz nie tylko na serwisowaniu pieca gazowego i sprawdzeniu jego szczelności, ale nie musisz też się troszczyć o przeglądy kominiarskie. To rozwiązanie dla osób, które troszczą się o swój portfel i dobro naszej planety – nowoczesne rozwiązania są ekologiczne i przystosowane do potrzeb współczesnej rodziny.

Wszystkich zainteresowanych założeniem elektrycznego ogrzewanie podłogowego, zapraszamy do kontaktu. Na Twoje życzenie sporządzimy bezpłatny kosztorys, dzięki któremu szybko oszacujesz koszty inwestycji.